BRC, GFSI (Global Food Safety Initiative )
    Brc belgesi nasıl alınır ?


ADIM 1 – İş Planlama
BRC Global Standardı sertifikasyonu temini bazı şirketler için büyük sorun olabilir. Belge almak isteyen şirketlere bir belgelendirme denetimi düzenlenmesi öncesinde gerekenleri bilerek firmalarını hazırlıklı hale getirmek için planlamasını yapmalıdır.

ADIM 2 - Hazırlanma
BRC Standardı ve firmanızın ihtiyaca uygunluğunun değerlendirilmesi. BRC iyi bir uygulamaya yardımcı olabilir, bazı sektörler için standartların kullanımı konusunda rehberlik klavuzları da yayınlanmıştır.
BRC Global Standartları temin edilmesi.
BRC Global Standartları uygulanmasında yardımcı olmak için, BRC uygulamalı eğitim kursları geniş bir yelpazede geliştirmiştir. Bu eğitimlerin firmamız tarafından verilmesi.

ADIM 3 - Değerlendirme
Mevcut sistem ve standardın şartlarına karşı uygulamaları denetim yapmadan firma hazırlamış olmalıdır. BRC sistemini kendiniz de kurabilir yada kuramıyorsanız firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz. BRC de söz konusu seviye 6 denetimleri için hazırlıklar değerlendirilir.

ADIM 4 – Kayra BRC Başvurusu
Kayra'ya başvuru yaparken firmanızın yaptığı işi detaylı olarak anlatmalısınız. Sonrasında gerekli denetim için Başvuru formu doldurularak işlem başlatılmış olur.

ADIM 5 – Denetim
Firmanızla tespit edilmiş uygun tarih ve denetçiler denetimi gerçekleştirir.

ADIM 6 - Düzeltici Faaliyetler
Denetim aşamasında her hangi bir uygunsuzluk tespit edilmişse max. 28 günde kapatılır.

ADIM 7 - Belgelendirme kararı
Sertifikasyon Kuruluşu denetçi ve belgelendirme karar için verilen düzeltici faaliyet belgelerine denetim raporunu inceler.

ADIM 8 - Rapor ve belge verilmesi (varsa)
Denetim ekibi rapor düzenler. Bu raporlara istinaden BRC belgesi düzenlenir.
BRC BELGESİ KALİTE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI